У залі засідань РВА цього вівторка під головуванням голови райдержадміністрації-начальниці районної військової адміністрації Світлани Назарчук відбулася нарада з головами міських, селищних, сільських рад. Основна тема – функціонування лікарень з 2024 року.
«У рамках медичної реформи створюється спроможна мережа лікарень, яка дозволить забезпечити пацієнтів якісними медичними послугами. Кожна область стане медичним госпітальним округом, а в межах одного госпітального округу лікарні будуть розділені на надкластерні, кластерні і загальні.У районі будуть кластерні та загальні. Критерії з приналежності медичних закладів до кластерних та загальних, визначені постановою Кабінету Міністрів України. Наше завдання – надати такі пропозиції, аби якість та доступність послуг для населення не погіршилися », - розповідає Світлана Назарчук

З очільниками громад та лікарями, які також були запрошені на нараду, обговорили усі напрацьовані раніше пропозиції. Згодом, у режимі онлайн доєдналися і представники департаменту охорони здоров'я ОВА.
Відповідно до майбутньої мережі медичних установ, найпростіші захворювання лікуватимуться в найближчих до пацієнта лікарнях – в загальних лікарнях.
У разі складних станів здоров‘я - в кластерних та надкластерних лікарнях, де надаватимуться високоспеціалізовані медичні послуги.